Przejdź do menu Przejdź do treści

Zainicjowanie współpracy z Konsulatem Generalnym Słowacji w Krakowie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szanowni Państwo,

Miło Nam poinformować o zainicjowaniu działalności naukowej i organizacyjnej Studentów IDSM, w szczególności przedstawicieli Koła Naukowego Politologów i Studentów Stosunków Międzynarodowych z Konsulatem Generalnym Słowacji w Krakowie.

W dniu 24 kwietnia br. odbyła się pierwsza wizyta studyjna w ramach projektu naukowego „Miasta partnerskie Krakowa – edycja pierwsza: Bratysława”, która zakończyła się sukcesem. Pani Konsul Generalna Zlata Šipošová i Pani Konsul Lenka Pifková niezwykle serdecznie przyjęły delegację, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w służbie konsularnej na terenie Krakowa i wyrażając chęć udziału w wydarzeniach, które odbędą się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli Studenci I roku stosunków międzynarodowych (studiów stacjonarnych, II stopnia) oraz przedstawiciele Koła Naukowego Politologów i Studentów Stosunków Międzynarodowych.   Podczas wizyty obecny był również Pan dr Marian Apostoł, któremu Dyrekcja IDSM serdecznie dziękuje za zorganizowanie spotkania.

Kontynuacją współpracy był udział delegatów Koła Naukowego Politologów i Studentów Stosunków Międzynarodowych w integracyjnym spotkaniu polsko-czesko-słowackim. Wydarzenie „Majales 2023” zostało zorganizowane przez Polsko-Słowacką Izbę Handlową, portal internetowy Život v Poľsku, pod honorowym patronatem Konsulatu Generalnego Słowacji w Krakowie oraz Konsulatu Honorowego Słowacji w Rzeszowie. Podczas rozmów z Panią Konsul Generalną Zlatą Šipošovą doprecyzowano termin konferencji, która odbędzie się na terenie Uniwersytetu Pedagogicznego, a także uzyskano zapewnienie, że Pani Konsul zaszczyci to wydarzenie swoją obecnością. Chęć współpracy ze środowiskiem naukowym wyraził również właściciel portalu Život v Poľsku. Studenci nawiązali cenne kontakty z przedstawicielami społeczności słowackiej w Krakowie.