Sympozjum w Barcelonie w dniach 9-11 maja 2023 roku z udziałem dra Przemysława Łukasika

Szanowni Państwo,

W dniach 9-11 maja 2023 na Uniwersytecie w Barcelonie odbyło się 11 z kolei Europejskie Sympozjum Pamięci, którego hasłem przewodnim był: „Opór oraz Solidarność”.

W wydarzeniu wziął również udział dr Przemysław Łukasik z Instytutu Dziennikarstwa oraz Stosunków Międzynarodowych. Sympozjum było okazją do zaprezentowania dorobku kilkuletniego projektu badawczego pt. History as an Instrument of Contemporary International Conflicts realizowanego na Uniwersytecie Pedagogicznym.

Spotkanie badaczy w stolicy Katalonii ma w założeniu służyć nawiązaniu bliższej współpracy z instytucjami europejskimi, które zajmują się badaniem nad wpływem historii na współczesne stosunki między państwami.