Wizyta gości z Ukrainy w Instytucie Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych

W dniu 28 października 2022 r. odbyło się spotkanie  na którym Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych  dr hab. Krzysztof Gurba prof. UP oraz dr hab. Liudmyla Kryvachuk, prof. UP  podejmowali  gości z Ukrainy – Prorektora ds. stosunków międzynarodowych i rozwoju strategicznego z Umańskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Pawła Tyczyny – Pana Volodymyra Mykolaiko oraz Prorektor ds. stosunków międzynarodowych i działań projektowych z Uniwersytetu Hryhorija Skoworody w Perejasławiu – Panią Oksanę Kovtun.

Podczas rozmowy poruszono kwestie nawiązania współpracy międzynarodowej pomiędzy uczelniami, w tym włączenie się wymienionych uniwersytetów w nasze międzynarodowe projekty. Poruszono też temat  wymiany doświadczeń akademickich, przygotowania wspólnych kierunków studiów i organizacji wspólnych konferencji.